Ohjelmatiedot päivitetty viimeksi 6.10. Muutokset mahdollisia.

Ohjelmien alkamisaika saattaa muuttua lähempänä esitysajankohtaa.

tv1
Maanantai 07.10.2019

13.20–14.40 Rikas tyttö (1939, Valentin Vaala)

Keskiviikko 09.10.2019

13.15–14.40 Totuus on armoton (1963, Valentin Vaala)

Torstai 10.10.2019

13.00–14.55 Minä elän (1946, Ilmari Unho)

Perjantai 11.10.2019

13.15–14.35 Gabriel, tule takaisin (1951, Valentin Vaala)

Maanantai 14.10.2019
13.15–14.48 Varaventtiili (1942, Valentin Vaala)

Tiistai 15.10.2019

13.15–14.30 Hilmanpäivät (1954, Matti Kassila)

Keskiviikko 16.10.2019

13.15–14.21 Morsian yllättää (1941, Valentin Vaala)

Torstai 17.10.2019

13.15–14.35 Keinumorsian (1943, Valentin Vaala)

Perjantai 18.10.2019

13.15–14.40 Hilja, maitotyttö (1953, Toivo Särkkä)

Maanantai 21.10.2019

13.20–15.00 Ihana seikkailu (1962). O: Toivo Särkkä. Väri

Tiistai 22.10.2019

13.15–14.30 Köyhä laulaja (1950). O: Ville Salminen

Keskiviikko 23.10.2019

13.15–14.30 Serenaadiluutnantti (1949, Ossi Elstelä)

Torstai 24.10.2019

13.15–14.30 Jumalan myrsky (1940, Valentin Vaala)

Perjantai 25.10.2019

13.10–15.00 Pohjalaisia (1936, Toivo Särkkä ja Yrjö Norta)

Maanantai 28.10.2019

13.10–14.46 Kankkulan kaivolla (1960, Toivo Särkkä ja Aarne Tarkas)

Tiistai 29.10.2019

13.15–14.20 Pontevat pommaripojat (1949, Ville Salminen)

Keskiviikko 30.10.2019

13.15–14.33 Kolmastoista koputus (1945, Ilmari Unho)

Torstai 31.10.2019

13.15–14.51 Villi Pohjola (1955, Aarne Tarkas)

Perjantai 01.11.2019

13.15–14.40 Villin Pohjolan kulta (1963, Aarne Tarkas)

Maanantai 04.11.2019

12.55–14.54 Onnellinen ministeri (1941, Toivo Särkkä)

Tiistai 05.11.2019

13.15–14.49  Maija löytää sävelen (1950). O: Matti Kassila.

Keskiviikko 06.11.2019

13.15–14.40 On lautalla pienoinen kahvila (1952). O: Thure Bahne

Torstai 07.11.2019

13.15–14.22 Lumikki ja 7 jätkää (1953). O: Ville Salminen

Perjantai 08.11.2019

13.15–14.53 Suuri sävelparaati (1959). O: Jack Witikka
tv2

Keskiviikko 09.10.2019

21.00–22.30 Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset (2017, Hannaleena Hauru)

Perjantai 11.10.2019

23.00–00.30 Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset (2017, Hannaleena Hauru)

Keskiviikko 16.10.2019

21.00–22.55 Miami (2017, Zaida Bergroth)

Perjantai 18.10.2019

21.50–23.45 Miami (2017, Zaida Bergroth)

Keskiviikko 23.10.2019

21.00–22.45 Kuudes kerta (2017, Maarit Lalli)

Perjantai 25.10.2019

22.20–00.05 Kuudes kerta (2017, Maarit Lalli)

Keskiviikko 30.10.2019

21.00–22.35 Toinen jalka haudasta (2009, Johanna Vuoksenmaa).

Lauantai 02.11.2019

17.00–18.35 Toinen jalka haudasta (2009, Johanna Vuoksenmaa)

Keskiviikko 06.11.2019

21.00–22.40 Kielletty hedelmä (2009, Dome Karukoski)

Lauantai 09.11.2019

22.30–00.10 Kielletty hedelmä (2009, Dome Karukoski)

yleteemafem
Tiistai 22.10.2019

21.55 Pickpocket (1968, Peter von Bagh & Pertti Maisala, lyhytelokuva)
22.15–23.45 Kreivi (1971, Peter von Bagh)

Lauantai 26.10.2019

14.45–15.20 Jackpot 2 (1981, Mika Kaurismäki, lyhytelokuva)

Tiistai 29.10.2019

21.55–23.25 Eros ja Psykhe (1998, Timo Linnasalo)

Tiistai 05.11.2019

21.55–23.40 Kukkia ja sidontaa (2004, Janne Kuusi)